Wycena nieruchomości

Jest to istotny pierwszy krok w kierunku sprzedaży swojej nieruchomości. Zawyżając cenę, możemy narazić się na przedłużenie czasu sprzedaży o kilka–kilkanaście miesięcy i dewaluację ogłoszenia (im dłużej dana nieruchomość jest na rynku, tym mniejsze zainteresowanie nią i jej wartość). Zaniżając wartość lokalu, możemy sprzedać go za kilkadziesiąt tysięcy poniżej ceny, jaką moglibyśmy uzyskać równie szybko.

Wycena nieruchomości

Rodzaje wyceny

Wycena przez doradców Eteria Consultig

Dlaczego warto wycenić z nami swoją nieruchomość?

 • Oferowana przez nas usługa jest całkowicie BEZPŁATNA, zależy nam na zwiększaniu świadomości klientów.
 • Dobieramy doradcę działającego w dzielnicy, w której znajduje się nieruchomość. Znamy realia i historię sprzedaży.
 • Wyceniamy nieruchomość w zależności od czasu, w jakim klient chce ją sprzedać. Inną cenę można zaoferować, gdy chce się zakończyć sprzedaż w miesiąc, a inną – gdy ma się 12 miesięcy.
 • Korzystamy z bazy cen transakcyjnych, autorskiej bazy danych naszej firmy, a przede wszystkim z własnego doświadczenia.
 • Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na cenę, których jest kilkanaście, a nie tylko metraż i lokalizację.
+

Serwisy internetowe

Najpopularniejsza i najbardziej wprowadzająca w błąd metoda. Przeglądając strony z nieruchomościami, widzimy jedynie ceny ofertowe, które mogą być zawyżone w stosunku do transakcyjnych o 10–25%. Jeśli zaś mamy unikalną nieruchomość w wyjątkowym budynku, wycena może być zaniżona. Jest to świetna metoda pomocnicza, która pomaga przy oszacowaniu wartości nieruchomości, lecz korzystając tylko z niej, narażamy się na straty.

+

Znajomi / sąsiedzi

Nie znamy klientów, którzy przyznaliby się, że tanio sprzedali nieruchomość. Większość przeważnie gloryfikuje swoją transakcję i często zawyża cenę – mało kto z chęcią zdradzi sąsiadowi, że np. wystartował z ceną ofertową 500 000 zł, a sprzedał za 440 000 zł.

+

Rzeczoznawca majątkowy

Wiarygodna metoda wyceny opierająca się na cenach transakcyjnych, w ramach której dostaniemy operat szacunkowy. Bardzo przydatna przy podziałach majątku, rozprawach sądowych lub kwestiach spornych dotyczących spadków. Mimo że rzeczoznawca ma dostęp do cen transakcyjnych, to nie widzi, ile czasu dana nieruchomość się sprzedawała lub w jakim konkretnie stanie technicznym była. To może doprowadzić do błędu przy wycenie, lecz i tak metoda ta jest znacznie precyzyjniejsza niż pozostałe. Wadą jest koszt usługi, który wynosi do kilkuset złotych, w zależności od nieruchomości. Mamy swoich sprawdzonych rzeczoznawców – w razie zainteresowania tą metodą zapraszamy do kontaktu.

contact-team

Zamów darmową wycenę

  Wiadomość
  Adres e-mail *
  Imie

  Zobacz jak sprzedajemy